Urszula Brzezińska-hołownia Wiek

Urszula Brzezińska-hołownia Wiek
Urszula Brzezińska-hołownia Wiek

Urszula Brzezińska-hołownia Wiek /\ Chciała być żołnierzem, ale rodzice nie chcieli, żeby chodziła do liceum wojskowego, więc Urszula zapisała się do alternatywnej szkoły. W ramach planu zapasowego aplikowała na stanowisko pilota wojskowego oraz stanowisko dyrektora kontroli ruchu lotniczego. Ukończyła Akademię Sił Powietrznych w Dblinie.

Porucznik Sił Powietrznych RP, pilot myśliwca MiG-29 w Bazie Lotnictwa Taktycznego w Misku Mazowieckim. Jest jedną z trzech pilotek w Polsce.Kiedy w bazie lotniczej w Misku Mazowieckim kręcono odcinek programu Mam Talent, Urszula poznała swojego przyszłego męża.

Jej przełożeni doszli do wniosku, że posiadanie w serialu pięknej blond pilota myśliwskiej byłoby niezawodnym sposobem na przyciągnięcie uwagi widzów.

W rezultacie Urszula Brzeziska i Szymon Hoownia poznali się w 2014 roku. Pobrali się w Rzymie w 2016 roku i mają dwuletnią córkę o imieniu Mania (znaną również jako Maria lub Marianna), która mieszka z rodzicami pod Warszawą. Opiekują się również dwoma kundlami.

Urszula poparła akcję męża na urząd. „Od kobiet dla kobiet” ukazał się 7 marca i zawiera lekcję samoobrony oraz wyzwanie dla widzów z autoafirmacją. Jako Prezydent RP obiecuje, że Szymon będzie wypowiadał się w obronie pominiętych i zepchniętych na margines.

Urszula Brzeziska-Hoownia – ile dokładnie ma lat? Wysokie Obcasy w wywiadzie mówi, że ma 33 lata. Kiedy i gdzie się urodził, do dziś pozostaje tajemnicą. Nie udostępniła jeszcze publicznie żadnych informacji o swojej rodzinie ani rodzeństwie.

https://www.youtube.com/watch?v=mGqHSf5PYx4

Dla Urszuli Brzeziskiej-Hoowni bycie żołnierzem było życiową ambicją. Kiedy była w liceum, zamierzała zostać policjantką, ale kariera żołnierza bardziej przemawiała do niej ze względu na godność i poczucie obowiązku. Przez resztę życia prześladowała ją ta pozornie nieistotna fantazja.

Po ukończeniu szkoły średniej zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby dostać się do Akademii Wojsk Lotniczych, mimo że jej rodzice sprzeciwiali się uczęszczaniu do liceum wojskowego (obecnie Lotnicza Akademia Wojskowa). Brała udział w zajęciach z matematyki i wychowania fizycznego, przygotowywała się do egzaminów sportowych, wstąpiła do klubu strzeleckiego.

W ramach planu zapasowego aplikowała na stanowisko pilota wojskowego oraz stanowisko dyrektora kontroli ruchu lotniczego. Gdy tylko dowiedziała się, że lekarz w Dblinie powiedział jej, że może szkolić się na pilota wojskowego, skupiła się na zostaniu pilotem samolotu odrzutowego.

Aby dojść do tego punktu, musiała przesiedzieć niezliczone godziny zajęć w klasie, sesje ćwiczeń na symulatorach komputerowych i wreszcie szkolenie w zakresie wyboru lotu. Właśnie wtedy instruktorzy postanowili przydzielić go do pilotowania MiG-29.

Komisja wybrała trzy dziewczyny, które zostały wysłane do jednostek MiG-29 i Su-22, w których stacjonują samoloty odrzutowe. Absolwent Akademii Dblińskiej w 2013 roku ze specjalizacją w pilotażu odrzutowym, Urszula po jego wyborze został zaproszony przez komisję do 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Misku Mazowieckim.

Brzeziska-Hoownia musiała przejść kilka miesięcy treningu, zanim mogła latać samodzielnie. Wiązało się to z opanowaniem podstawowych umiejętności pilotażu, a także zaawansowanego szkolenia akrobacyjnego i bojowego. Według niej w reportażu TVN o swoim pierwszym samodzielnym locie powiedziała, że ​​czuła się dokładnie tam, gdzie powinna być i że nikt nie może jej przekonać, że jest inaczej.

Urszula Brzezińska-hołownia Wiek
Urszula Brzezińska-hołownia Wiek